نروژ مسافران ایرلند و بریتانیا را قرنطینه می کند

بوسیله گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از فوربس نوشت:  بنا بر تصمیم جدید بخت نروژ از بیست و دوم اوت تمامی مسافرانی که از اتریش، یونان، ایرلند، بریتانیا و «کپنهاگ» پایتخت دانمارک به نروژ سفر می کنند نیز باید قرنطینه ۱۰ بسرعت را سپری کنند.

وزارت امور خارجه این قلمرو با اشاعه بیانیه ای اعلام کرد، اتریش، یونان، ایرلند، بریتانیا و کپنهاگ مرز ابتلا بهویروس کرونا که ۲۰ مورد ابتلا در بین هر ۱۰۰ هزار نفر درون دو هفته گذشته داخل نظر پژمان شده است را رد کرده اند. دو هفته قرنطینه در بریتانیا برای مسافران اسپانیا

از پانزده ژوئن و پس از چشم پوشی سه گانه ماه از انفراد های سفری، نروژ به شهروندان اغلب کشورهای سندیکا اروپا اجازه دخول بوسیله کشور داد، ولی در هفته های اخیر با تکثیر احصائیه مبتلایان داخل برخی از کشورها، مقامات نروژ از قرنطینه اجباری برای بسیاری از مسافران کشورهای انجمن اروپا شناسایی دادند.

به این ترتیب علاوه پیاده شدن پنج مورد جدید، چندین کشور دیگر از جمله فرانسه، جمهوری چک، بلژیک، بلغارستان، موناکو، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، اسپانیا و سوئیس همچنان در سیاهه «قرمز» قرار دارند. مسافرانی که از کشورهای فهرست «قرمز» بوسیله نروژ سیر می کنند باید قرنطینه ۱۰ روزه را بگذارنند.

بوسیله علاوه، هفته گذشته نروژ تمامی کشورهای فهرست «سبز» را بوسیله فهرست کشورهای «زرد» تغییر داد.

تا روز بیست اوت، ۲۶۴ مورد اجل پیاده شدن جای پا ویروس کرونا داخل نروژ به ثبت رسیده است و شمار مبتلایان به این ویروس از مرز ۱۰ هزار نفر گذشته است.