انسان خرداد امسال چقدر عروج رفتند؟

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، نسب استخراج این آمارها اعلام نشده اما «ولی تیموری»، دستیار گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفته که این آمارها پس از بازگشایی فداکار تاسیسات گردشگری با بزرگداشت پروتکل های بهداشتی ثبت شده است.

وی اعلام کرده که تو مجموع ۳۱ استان کشور ۴۲۹ هزاره و ۳۲۱ سفر، ۳ میلیون و ۳۰۳هزار و ۶۴۸ تردد و ۴ میلیون و ۱۷۹هزار و ۳۱۸ نفر شب اقامت ثبت شده است.

به گفته تیموری، بوسیله جز مجموعه های آب درمانی ، همگی تاسیسات گردشگری باز شده اند.

 آمارهایی که معاون گردشگری اعلام کرده، در بازه زمانی شروع تا ۱۶ خردادماه، پس از کاهش ترددهای بین استانی، در حالی که دو تعطیلی جشنواره فطر و نیمه خردادماه را دربر می گیرد، با وجود هشدارهای مکرر برای پرهیز از سفرهای غیرضروری، ثبت شده است. در این آمارها به مجموع سفرهای ریلی و هوایی اشاره ای نشده است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی همچنین از فعالیت آژانس های گردشگری از روز یکشنبه ۱۸ خرداد خبر داده است. درحالی که اعلان تورهای گردشگری آژانس ها با انتها یافتن ماه رمضان و کاهش ویژگی ترددهای بین استانی از روال خمود شده بود و به گفته آژانس دارها، تورهای گردشگری در تعطیلات نیمه خردادماه برگزار شد. دستیار گردشگری همچنین پیش از تعطیلات چهاردهم و پانزدهم خردادماه در خبری اخبار کرده وجود: محدودیتی برای برنامه ریزی، ساماندهی و اجرای تورهای گردشگری توسط فعالان بخش خصوصی وجود ندارد.

تیموری نیز گفت: برای اطمینان از پاسداری پروتکل های بهداشتی از ۱ تا ۱۶ خرداد در مجموع ۲۶هزار و ۲۱۳ بازدید از تاسیسات گردشگری انجام شده است.