از بزرگترین ژئوپارک طبیعی تا بزرگترین پل معلق ایران را درون مشگین روستا ببینید

بسیاری از کشورها به اختصاص کشورهای در حال توسعه برای رسیدن بوسیله توسعه اقتصادی تلاش می کنند با جذب تنخواه گذاری های داخلی و اجنبی نمو و توسعه اقتصادی خود را استمرار بخشند و جایگاه بین المللی خویشتن را تو اجتماع جهانی ارتقاء دهند و تولید ناخالص داخلی خود را به نشانی مهمترین مولفه قدرت اقتصادی و تا اینکه سیاسی روز بروز افزایش دهند و نقش نهادهای اقتصادی را درحمایت از تولید کنندگان و کارآفرینان  با هدف رفع شاق و معظل بیکاری و محکمی پایه های توکل و شادکامی اجتماعی نهادینه سازند .

حجم های مجلل گردشگری و منابع خدادادی و توسعه گردشگری بعنوان قدری از ابعاد توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هرکشور داخل کنار توجه بوسیله درآمدزایی، شغل زایی و ابداع قیمت افزوده و ارز آوری و سایر تغییرات فرهنگی و رفتاری حائز ابهت است . طولانی نوبت ها و اکثر مقصدهای گردشگری تو تلاش هستند تا بسرنوشت شوم دچار کردن مهمی از درآمدهای خود را از این صنعت انسانیت و بدون دود تأمین کنند.

تو سطح کلان ناحیه ایران همچنین با با ثروتمند بودن دلربایی ها و ظرفیت های بی نهایت و باتدوین راهبردها و برنامه های گوناگون، قابلیت جذب و پذیرائی از گردشگران داخلی و اجنبی را داشته و اقدامات مفیدی داخل این خصوص به اجرا رسانیده است . مسلماً توسعه پایدار و هدفمند، زمانی محقق خواهد شد که از قابلیت ها و امکانات موجود بوسیله شایستگی استفاده گردیده و تعریف ارزان و واقع گرایانه از شرایط فعلی و آتی (مطلوب) به عمل آید. 

در مقاله ای که از سوی بابک نوراله زاده کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی به دست ایسنا، رسیده، آمده است؛ شهرستان مشگین شهر که داخل گذشته “خیاونامیده” می شد در حصه مرکزی استان اردبیل واقع است . این شهرستان با 7 خانه دادن و 5 پاره 12دهستان و 314 روستا و باوسعتی معادل 3825 کیلومترمربع بزرگترین شهرستان استان محسوب شده و زیاد از 20 درصد از مساحت استان را در بر می گیرد بالا متوسط این شهرستان ازسطح دریا 1830 متر و بلندترین نقطه آن قله سبلان باارتفاع 4811 متر می باشد.

همچنین داخل این مقاله تو مورد پیشینه تاریخی این شهرستان آمده است؛ بود آثارمختلف از دوره های مختلف تاریخی از هزاره های قبل از میلادمسیح و قبل از اسلام بویژه اشکانیان و ساسانیان دال برقدمت تاریخی و تمدنی این شهرستان است . با توجه به شواهد موجود از یکسره کتیبه ای سنگی که مربوط بوسیله  پیرامون ی ساسانیان است بقایای قصر ی مخروبه در جانب خاوری شهرمربوط بوسیله دوره ی شاپوردوم ساسانی و حیاط تاریخی ((شهریری)) درروستای پیرازمیان باسابقه چندین هزارساله، اوج قدمت تاریخی و قدیمی این شهرستان معلوم ترمی شود. بزرگترین پل معلق ایران ، دشت های زیبا و پرگل مانندآق بلاغ، پارک جنگلی مشگین شهر ، حاتم مشه سی، هوشنگ میدانی، قله زیبا و طویل ساوالان (سبلان) ، بزرگترین ژئوپارک طبیعی کشور و تا اینکه خاورمیانه یعنی شیروان دره سی با هزاران جاذبه غریزی مشابه صخره ها ، تالاب ها، آبشارها، چشمه ها و نمادهای غریزی وگیاهان دارویی، زیست گاه های مختلف در مناطق مختلف،ییلاق ها و غیره .

بابک نوراله زاده دبیر این مقاله، معصوم زاده سیدسلیمان فخرآباد ٬مقبره فقیه حیدر ٬گورستان تاریخی انار٬ حیاط قدیمی شهریری ٬ عتیقه قالا(قصر کهنه) قصر قهقهه٬ دوش ها و پل های تاریخی٬ موزه مشگین روستا از بناهای تاریخی این بخانه برگشتن معرفی کردن می کند.

نیز درون این مقاله به مرزوبوم پتاسیل هایی که در حوزه توریسم مصونیت در این استان وجود دارد رمز می شود، مجتمع آب درمانی قینرجه به عنوان گرم ترین آب معدنی جهان، با 86-82 درجه سانتی گراد، آب گرم ایلاندو(حلقه آبدرمانی واقامتی وله عرشه) ،آبگرم موئیل در روستای کمال مطلوب گردشگری موئیل ، آبدرمانی شابیل با49 درجه سانتی گراد که یکی از چشمه های مشتعل می باشد . نیز آبگرم قوتورسویی، قلمرو سویی ، دودو ، آق شعاع وغیره با خاصیت های عجاب انگیزدرمانی و پزشکی ، پیست اسکی و دام سیژشابیل و غیره … از جمله منابع طبیعی این شهرستان به شمار می رود

نویسنده این مقاله با رمز بوسیله فرصت های تنخواه گذاری درون این منطقه می گوید، 6  منطقه مقیاس گردشگری خیاوتاگردولی، قینرجه ، ایلاندو، شابیل، قوتورسویی ، شیروان دره سی درون این شهرستان مستعدجذب سرمایه گذاران بوده و به عنوان مناطق استاندارد گردشگری توسط هیئت برومند اقبال مصوب گردیده اند که داخل 4 منطقه از 6 منطقه زبر الذکر، پروژه ها و طرح های موردی گردشگری توسط سرمایه گذران آغازگردیده خواه در حال ارتکاب هستند که آینده درخشانی را در عرصه گردشگری و رونق همه جانبه شهرستان نوید می دهند.

وی با رمز بوسیله مهمترین مزیت های سرمایه گذاری در شهرستان مشگین شهر همچنین درون این مقاله آورده است، برخورداری از موضع ویژه جغرافیایی و قرارگرفتن داخل مسیرجاده ابریشم، مرز مشترک با کشور آذربایجان (باکو)،  قرارگرفتن تو همجواری مرکزیت استان صنعتی آذربایجان خاوری (تبریز)، بود منابع معدنی غنی و متنوع، برخورداری از منابع و کارمایه های نو نیروگاه زمین گرمایی (ژئوترمال)،  نیروی کارارزان نرخ و توانمند دربخش های متنوع اقتصادی، برخورداری از شبکه های حمل و نقل جاده ای مناسب و خلط به مرکز استان، برخورداری ازسیلو ها، انبارها و سردخانه ها می باشد.

لذا با درون نظر گرفتن حجم های عظیم گردشگری و استعداد ها و پتانسیل های بالقوه و بالفعل گردشگری درون شهرستان مشگین شهر در سالهای اخیر اقدامات و سرمایه گذاریهای کلانی داخل مملکت گردشگری و ترقی آبهای گرم معدنی انجام یافته و شالوده را برای سرمایه گذاری با رویکرد حفظ محیط زیست و دیگر بخش های مهم از جمله صنایع دستی، فرش بافی، غذاهای سنتی ، محصولات کشاورزی، عمر عشایری، توریسم سلامت، و توریسم ورزشی حاضر نموده است .

 امّا در سنوات گذشته و با توجه بوسیله آستان گردشگران از اقصی نقاط ایران و تغییرات فرهنگی و رفتاری، نقش رسانه های جمعی و مدنی در شرایط کنونی و تبدیل پرشتاپ روش های اشتراکی ارتباطات متجاوز از پیش پررنگ مرطوب شده و درون حال مهیا با همگی انسداد شدن و رشد تند فناوری و فن شناسی های نوین ارتباطاتی و عجین شدن فرهنگ عمومی انسان شهرستان با سایر آداب و سنت مناطق دیگر ضرورت برنامه ریزی و ارتقاء شاخص های فرهنگی از اهمیت دوچندانی برخوردار بوده و تهیه محتوای حرفه ای رسانه ای با شعار جلب سرمایه گذاران و معرفی جاذبه های گردشگری از ترجیح های مهم می باشد.

به گزارش ایسنا، در پایان این مقاله این طور مطرح می شود، اجرای طرح ها و تمجید پروژه های متاخر تو مرزوبوم گردشگری و ابداع فرصت های تنخواه گذاری داخل مناطق متنوع این شهرستان متناسب با استعدادهای بومی آن منطقه با رویکرد صیانت از محیط زیست و جلوگیری از تخریب بی اسلوب و استحکام زیرساخت های حمل و نقل ریلی و آسمانی و محورهای ارتباطی و مصرف از روش های نوین وقوف رسانی در بستر رسانه های جمعی و مدنی می تواند آغازگر خلع جدیدی در رونق گردشگری و جذب سرمایه گذاران که داخل نهایت رونق اقتصادی و ترقی عمران و آبادانی را بوسیله همراه داشته باشد. 

انتهای پیام