پروتکل های بهداشتی تو هتل ها تکریم نمی شود؟

به گزارش ایسنا، روز دوشنبه (ششم مردادماه) گزارشی از وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در مکان های عمومی منتشر شد که مفروضات آن پهلو زمینه بررسی های انجام شده از طرف حوزه بهداشت فضا وزارت بهداشت در هفته خاتمه تیرماه گردآوری شده است. ارزیابی این حوزه نشان می دهد داخل استان تهران، آرامستان ها پروتکل های بهداشتی را در بالاترین سطح احترام گذاردن کرده اند. پس ازآن از آن، مراکز درمان و آموزش پزشکی و مهمانخانه ها قرار دارند.

تو این گزارش، پایانه های مسافربری در شهری، پایانه های مسافربری برون شهری، دفاتر پیشخوان، دفاتر نماینده ۱۰، پاساژها، بانک ها، دفاتر خدمات بیمه، اداره ها، دایره ها و هتل ها و مراکز اقامتی، به نظم درون رتبه های بعدی از نظر بزرگداشت پروتکل های بهداشتی قرار دارند.

حالا هتل ها که بوسیله دلیل کاهش سفر، روزهای نیم تعطیل و بدون مسافر را سپری می کنند، به این رتبه بندی معترض شده اند. کمک گردشگری کشور تو خاصیت به این خبر و بوسیله دنبال ردیابی ایسنا درباره نحوه بازرسی روی هتل ها و سایر مراکز اقامتی، فیلمی از مصاحبه تلویزیونی ایرج حریرچی ـ معاون وزارت بهداشت ـ را فرستاد که در آن می گوید: «متاسفانه درون بعضی از اماکن مثل پاساژها، حمل و نقل عمومی، مراکز خرید، پلس ۱۰  و پیشخوان های طالع و بعضی جاها که گرایش نمی رود، مثل مطب های خصوصی با کاهش تجلیل پروتکل های بهداشتی و بور گذاری اجتماعی مواجهیم. تو تعدادی جاها شبیه اماکن مقدس، مساجد و هتل پاس بهداشت ویژگی را به معیار خوبی داریم و مدل این تضاد در حدود ۴۰ درصد است.»

پرهام جانفشان ـ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران ـ هم واکنشی تکذیبی به آن گزارش دارد و آن را یک برداشت اشتباه از صحبت های سخنگوی وزارت بهداشت با  یکی از خبرگزاری های رسمی قلمرو می داند و می گوید: به خشکی امدن اساس گزارش کارشناسان معاونت گردشگری استان تهران کامل هتل ها و مراکز اقامتی از سطح مناسبی تو پاسداری دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا صبر دارند.

او می افزاید: گستردن چنین خبری که هتل ها در رتبه آخر از دید تعظیم پروتکل های بهداشتی صبر دارند هیچ اسلوب محور و مبنا رسمی و عرفی  ندارد و تو تمام جلسات استانی مقابله با ویروس کرونا تا کنون هیچ اسلوب اخطاری نسبت بوسیله عملکرد ضعیف هتل ها اطلاع دادن نشده است.

جانفشان می گوید: در مقدماتی روزهای انتشار ویروس کرونا این هتلداران تهرانی بودند که داوطلبانه آمادگی خود را برای توقف و قرنطینه دوران نقاهت بیماران مبتلا به کرونا و همچنین خدمات رسانی بوسیله کادر درمان اعلام کردند و انتشار این طور اخباری انگیزه خسارت بیشتر به این صنعتی آسیب دیده از کرونا می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعتراف می نرم: با توجه به درصد پایین اشتغال مراکز اقامتی استان تهران به دلیل کاهش سفرهای داخلی و اجنبی از زمان مسری ویروس کرونا، اتاق های هتل با یک نوبت بندی چندروزه و گاهی هفتگی و با انجام تمام مراحل ضدعفونی در جوانمردی مسافر بعدی قرار می گیرند. داخل تعدادی از هتل های پنج ستاره استان تهران کادر پزشکی برای هدایت و بازرسی بر اقدام پرنسل هتل مستقر شده است که این فرمان بالاتر از پیمانه استاندار های تک انتظار است.

جانفشان می گوید: حفظ مصونیت مسافران خط قرمزی است که هیچ گاه اجازه کوتاهی در آن را نخواهیم قسط و این اطمینان را می دهیم که بازرسی های کارشناسان معاونت گردشگری استان تا آخرین روز ریشه کنی ویروس کرونا  با تکاپو ایفا شود.

تا کنون گزارش معدود یا دقیقی درباه نظارت روی تاسیسات گردشگری پس از شیوع ویروس کرونا که حساسیت های بیشتری را می طلبد، از لفظ متولیان این بخش منتشر نشده است. اما رییس اجتماع هتل داران ناحیه بارها تاکید کرده که بجز بازرسی های بهداشت و وزارت گردشگری، نظارت هایی بی قراری از طرف این تشکل روی هتل ها صورت می گیرد و مسافران نباید نگران وضعیت بهداشتی هتل ها باشند.

انتهای پیام