زمان بازگشایی مرز آسمانی ترکیه با ایران

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، طی ماه های گذشته و در اثر عالمگیر ویروس کرونا درون کشورهای مختلف سفرهای هوایی، سماوی و دریایی بسیاری باطل شد و کشورهای مختلف مرزهای خویشتن را بوسیله روی یکدیگر بستند تا بتوانند این ویروس را کنترل کنند اما بوسیله تدریج و در روزها و هفته های گذشته مذاکرات بسیاری بین کشورها بخاطر ازسرگیری سفرهای هوایی، خاکی و بحری آغاز شد و دولت ها به تدریج محدودیت های خویشتن را در این مبنا کاهش می دهند.

امید اسعدی سامانی سخن سنج هيئت قانونگذاری شرکت های هواپیمایی درباره تقویم بازگشت به شرایط عادی در ترکیه اظهار کرد: از ۲۷ ماه می (۷ خرداد) افراد مافوق ۲۰ سال و بالای ۶۵ سال هم می توانند به این کشور مسافرت کنند و مراکز و محل های تفریحی، استراحتگاه ها، پارکت ها، استخرها و مراکز ورزشی از غره ژوئن (۱۲ خردادماه) باز می شود.

وی افزود: البته بر اساس داده ها به مشت آمده تمامی ممنوعیت های خروج از منزل و قرنطینه از یکم ژوئن(۱۲ خردادماه) برداشته می شود و جا ها و نگرش های عمومی برای مردم از ۲۶ خردادماه باز خواهند شد.

سخن سنج اتحادیه همدستی های هواپیمایی با پیش روی اینکه سالن های سینما، تئاتر و عروسی از یکم جولای (۱۱ تیرماه) در این ملک باز خواهند شد، اعلام کرد: مرزهای ترکیه با کشورهایی که کروناویروس را کنترل کرده اند از ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد) باز می شوند و همین قوانین و هنجار همچنین برای ایران حیات دارد.

سامانی گفت: کشورهای دیگر در حال مناظره و تضمین مقررات و پروتکل های بهداشتی عام بخاطر خود هستند که بوسیله نظر می رسد بوسیله تدریج و از نیمه خرداد فدایی دیگر از کشورها نیز مشابه ترکیه نسبت بوسیله کاهش فردی عروج و بازگشایی مرزهایشان رفتار کنند.