استان های پرخطر برای سفر | به این استان ها نروید

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، شمار قربانیان کرونا در ایران از سرحد ۹ هزار نفر گذر کرده است، درون روزهای اخیر با سه رقمی شدن تعداد قربانیان، نگرانی از بلندی گیری مکرر ویروس کرونا و تکثیر مناطق قزل درون کشور بیشتر شده است، بوسیله طوری که صحبت از گمان برقراری دوباره فردی ها می شود.

طبق آخرین اطلاع دادن وزارت بهداشت، استان های خوزستان، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، لرستان، کرمانشاه، گلستان، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز راحتی دارند و مناطقی پرخطر بخاطر مسافرت به حساب می آیند. هرچند که بوسیله گفته ایرج حریرچی ـ دستیار کل وزارت بهداشت ـ هیچ استانی بدون از ویروس کرونا حلق. حریرچی، وضعیت استان تهران را نیز به واسطه رعایت نشدن فاصله گذاری، کبود شدگی توصیف کرده است.

با وجود این نگرانی ها، ولی متولیان گردشگری معتقدند بازگشایی تاسیسات گردشگری شرایط سیر را مساعد کرده و امیدوارند گردشگری با سرعت مناسب به وضعیت قبل از کرونا باز گردد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز چند روز پیش درون نشست شورای هماهنگی تشکل های صنعت گردشگری گفت که «در حال مهیا تمام بسرنوشت شوم دچار کردن های گردشگری غیر از آب درمانی ها خدمات خود را بوسیله گردشگران ارائه می دهند و از چند هفته پیش که پروتکل های بهداشتی بازگشایی هتل ها ابلاغ شد و با اول دو تعطیلی در خردادماه و آغاز سفرهای تویی شاهد همکاری بسیار خوبی از لفظ مدخل دولتی و خصوصی و نیز گردشگران و مسافران تو خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی بودیم که وضعیت مساعد سفر را حاضر کرد. »

این وزارتخانه که تعدادی پیش آمار تردد جاده ای را در فاصله اول تا شانزدهم خردادماه، حدود سه گانه میلیون و ۳۰۰ هزار و آمار اقامت را چهار میلیون و ۱۸۰ هزار نفر شب اعلام کرد، تا کنون پروگرام ریزی برای سفرهای داخلی درون بحران کرونا نداشته است، چنان که با وجود قرار گرفتن استان های شمالی درون فهرست مناطق پرخطر همزمان با تعطیلات عید فطر و شقه خردادماه، همین استان ها به عنوان پرترددترین و پرمسافرترین مناطق ناحیه اخبار شدند، بوسیله طوری که مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان مازندران از ۱۱ میلیون تردد فقط درون جاده های این استان در بازه زمانی ۱۳ تا ۱۷ خردادماه خبر داده وجود.

به هر حال، سوم تعطیلی بلند خردادماه را بدون هیچگاه مدیریت و دستور کار ریزی دنبال طریق می گذاریم که وزارت بهداشت به مردم اصرار کرده است داخل این تعطیلات از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.