حراج آثار هنر اسلامی در ساتبیز

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت دیلی، دپارتمان هنر اسلامی حراجی ساتبیز درون بیست و سوم اکتبر امسال،آثار هنر اسلامی سراسر گیتی را که شامل ظروف فلزی، سرامیکی، سفالین، نقاش ها و نسخه های خطی قرآن می شود، به ابتیاع می گذارد.

ورق بزرگی از قرآن سخی که آیات زرین خط کوفی پهلو روی آن دیده می شود از جمله آثاری است که در این حراجی به مزایده گذاشته می شود. کارشناسان این حراجی، نرخ این اثر را که به صد نهم و دهم میلادی باز می گردد را بین ۴۰۰,۰۰۰ الی ۶۰۰,۰۰۰ پوند برآورد کرده اند.

این صفحه، بخشی از نسخه نفیس قرآن به نام «قرآن آبی» است که داخل زمان خود به عنوان یکی از نفیس ترین نسخه های قرآن موجود داخل جهان عرب بوسیله شمار می رفت. با این حال منشا نکته سنج این جای پا هنوز پیدا نیست.

یک قید سفالین به رنگ آبی و سفید که بوسیله شکل یه شیر مخلوق شده نیز بخشی از این حراجی خواهد بود . نرخ این ظرف سفالین ایرانی که به قرن هفدهم میلادی باز می گردد بین ۸,۰۰۰ الی ۱۲,۰۰۰ تخمین شده است.

یک قید سفالین کاشانی متعلق به قرن داوزدهم نیز با ارج تقریبی ۱۰,۰۰۰ الی ۱۵,۰۰۰ به خرید گذاشته خواهد شد.

یک نسخه از قرآن صفوی متعلق به اواسط قرن شانزدهم از نفیس ترین نسخه های قرآن این مجموعه است که توسط ساتبیز به مزایده گذاشته می شود. این نسخه از قرآن که برای نگارش آیاتش از اثر جزیی های مختلف کاربرد شده است یکی از بزرگ ترین نسخه های قرآن عهد صفوی محسوب می شود. این اثر پیشتر درون سال ۱۹۴۰ داخل نمایشگاه هنر ایرانی در دایره ایرانی واقع داخل نیویورک به نمایش گذاشته شده بود.

انتهای پیام