سواحل مازندران و دلربایی های تفریحی و گردشگری آن ها

در مناطق شمالی کشور، به واسطه ی موهبت بود دریای خزر، سواحل لطیف و پرآرامش بوسیله تفرجگاه هایی بخاطر مسافران تغییر شده اند. استان مازندران بخش عظمت از سواحل دریای خزر را بوسیله خود ویژه داده و دگرگونی بوسیله یکی از پیشقدم های گردشگری جغرافیای شمالی قلمرو شده است. داخل مازندران مجموعه ای از چشم نوازترین سواحل ایران مکان دلگشا کرده اند که تو پیاده شدن جذابیت های طبیعی، امکانات گردشگری و تفریحی خوبی نیز میلیونر هستند. بخاطر آشنایی با محبوب ترین سواحل مازندران با ما همراه شوید تا تو اتمسفر غرق کردن نفسی نو کنیم و با امکانات تفرجگاه های ساحلی آشنا شویم.

حتما بخوانید:سیر به چالیدره مشهد؛ سفری یک روزه اما پرهیجانجنگل ابر شاهرود؛ غم آغوشی زمین و آسماندریاچه ولشت؛ بهشت گمشده مرزن آباد منطقه توریستی نمک آبرود نمک آبرود از سواحل مازندران – عکس از نیما کمالی

امکانات جذاب شهرک توریستی نمک آبرود و ساحل دیدنی آن، این منطقه را به یکی از انتخاب های محبوب برای خوش گذرانی درون بین مسافران شمالی دگرگونی کرده است. شهرک توریستی نمک آبرود داخل استان مازندران، داخل مسیر چالوس به تنکابن واقع شده و ساحل زیبای آن یکی از روح نوازترین قسمت های این شهرک محسوب می شود و کارمایه تازه بوسیله آدمی منتقل می درنگ. ساحل نمک آبرود در کنار آرامش و زیبایی، دنیایی از بیم و تفریح همچنین داخل اصالت مسافران فراغت می دهد. ساحل نمک آبرود از سواحل مازندران

در ساحل زرین نمک آبرود می توانید قدم بزنید، دوچرخه سواری و اسب سواری را امتحان کنید و از تقریحات آبی و مهیجی همچون پاراسل، چتر پاراسل، اسکی، قایق سواری، شاتل، هاور کرافت و نیز شنا داخل پلا ژهای مخصوص ساحل نمک آبرود کیف ببرید. تو این ساحل امکانات اقامتی و رفاهی همچون آلاچیق، کلبه، سوییت، رستوران، بوفه، دوش و سرویس بهداشتی، پارکینگ و… برای مسافران تعبیه شده است.

حدود ۶ کیلومتر که از ساحل به سمت مناطق جنگلی پیش بروید، به کلکسیون ی تفریحی دام کابین نمک آبرود می رسید. این دام اتاقک مسافران را به دو قله ی تماشایی و روح نواز مدوبن و دیوحمام راهنمایی می درنگ و درون طول مسیر، نگاره ای فوق العاده از سرسبزی طبیعت جنگلی و کوهستانی مازندران و آبی بی کرانه دریای شمالی ایران پیش روی آن ها قرار خواهد عدالت.

در ارتفاع و پایین حروف این تله کابین، کلکسیون ای از تفریح های مهیج بخاطر دلگشا گذرانی وجود دارد. سورتمه، پینت بال، کارتینگ، موتور چهارچرخ، شهربازی، زیپ لاین، پل معلق، پاراگلایدر، چتر و… از دیگر امکانات مفرح مجموعه تله کابین نمک آبرود است.

آدرس: استان مازندران، چالوس، کیلومتر ۱۲ جاده چالوس به تنکابن متل قو ساحل متل قو از سواحل مازندران – عکس از علیرضا احمدی

سلمان دهات یکی از شهرهای ساحلی دریای خزر است که بیش تر افراد آن را با اشتهار متل قو می شناسند. این شهر توریستی با امکانات ارزان و تفریحات دلچسب، شیرین ترین سفر ساحلی را برای مسافران بوسیله ارمغان می آورد. ساحل ماسه ای سلمان شهر، یکی از چشم نوازترین سواحل مازندران را دارد که مسافران شیفته ی زیبایی آن هستند. داخل پلاژ ساحلی این منطقه با امکانات رفاهی و مفرح دلچسبی روبه رو خواهید شد؛ هواپیما اسکی، قایق سواری، پاراسل، شنا و ورزش های ساحلی، مدل ای از تفریحات ساحلی در متل قو است. بیشه نوردی در این منطقه را به هیچگاه اسکناس از دست ندهید. درون سبزینگی کوهستان های جنگلی البرز، نفس بکشید و آرامش خلقت را لمس کنید. متل قو – عکس از محسن گنجی پور

از امکانات جذاب متل قو، دو بارو دوقلوی پروژه ی تیغ دار کردن خاورمیانه است که امکانات رفاهی، اقامتی و تجاری را برای مسافران فراهم کرده است. این دو بارو نمادی از متل قو شده اند و با نمای چشمگیر خود، به نظام سلمان شهر افزوده اند. کافی شاپ، رستوران، مراکز خرید، هتل، ویلاهای اجاره ای و اقامتگاه های بومی، از دیگر امکانات رفاهی این منطقه محسوب می شود.

آدرس: استان مازندران، جاده چالوس، مسیر چالوس به سلمان شهر کلکسیون تله اتاقک رامسر کشتی تفریحی مایا

کلکسیون تله اتاقک رامسر دنیایی از تفریح و خوف را بخاطر مسافران مازندران مهیا کرده است که از جذاب ترین آن ها، گردشگاه های ساحلی و تفریحات آبی آن است. در ایستگاه پایینی تله کابین می توانید سری به مراکز خرید این مجموعه بزنید، در کاباره و کافی شاپ آن مزه های لذیذی را امتحان کنید و در حاشیه ی ساحل های زیبا و دیدنی این منطقه شلنگ بزنید. تفریح در سواحل مازندران

کشتی تفریحی مایا، اسکی روی آب، شاتل دریایی، هواپیما اسکی، قایق سواری، چترسواری دریایی و… از تفریحات دلچسب ساحل تله اتاقک رامسر است که لحظاتی خاطره ساز برایتان نما خواهد زد. کارتینگ، شهربازی، پل معلق، پینت نهنگ و پیست اتومبیل چهارچرخ از تفریحات مهیجی است که می توانید پس از ساحل گردی، پیش از سوار شدن به تله کابین، درون پایین کوه تجربه کنید. بوفه، پارکینگ، فروشگاه و سرویس بهداشتی از دیگر امکانات این منطقه ی ساحلی رامسر است.

آدرس: استان مازندران، کیلومتر ۵ باختر رامسر، مجموعه تفریحی تله کابین رامسر پارک آبی رامسر پارک آبی رامسر از سواحل مازندران – عکس از وحید سنگین

داخل سطر شهرستان رامسر به چابکسر، مجموعه ی ساحلی نظام به نام پارک آبی رامسر جا خوش کرده است که با امکانات و تفریحات جذاب خود از مسافران بحری خصیصه پذیرایی می کند. این منطقه با طراحی سبز خود، آلاچیق، رستوران و کافه، جایی برای قرار و کسب آرامش فراهم کرده است. اگر به متعاقب تفریح و قلق نیز هستید، پارک ساحلی رامسر گزینه های خوبی برایتان دارد. قایق های موتوری، پاراسل، شاتل، جت اسکی و… از کیف های فراموش نشدنی در این باغ ملی ساحلی هستند.

آدرس: استان مازندران، رامسر، حروف رامسر به چابکسر، نرسیده به دام کابین رامسر پلاژ سیترا عکس از سیدمجتبی رضوی راد

مجوعه ی گردشگری پلاژ سیترا فرصت احسان است تا از ورزش ها و بازی های پرهیجان در سواحل مازندران لذت ببرید. مجتمع تفریحی و گردشگری سیترا در شهرستان نوشهر واقع شده و کلکسیون ای جذاب از تفریح های ساحلی همچون پاراسل، جت اسکی و… را تو اختیار مسافران قرار می دهد.

آدرس: استان مازندران، جاده چالوس، مسیر چالوس بوسیله سمت نوشهر، حلقه تفریحی و گردشگری سیترا پارک ساحلی چپکرود عکس از عمار ابراهیمی

یکی از بکرترین و تندرست ترین سواحل مازندران را باید ساحل چپکرود داخل شهرستان جویبار دانست. این ساحل با طولی در حدود ۱۸ کیلومتر، ۱۰ روش برای دسترسی به دریای مازندران دارد. این منطقه در منفصل های سفر، پذیرای مسافران طبیعت دوست بسیاری است.

پارک ساحلی چپکرود با امکاناتی همچون آلاچیق، وسایل ورزش و ورزشی، فوتبال شنی، کابین های زمستانه و تابستانه، رستوان و… یکی دیگر از مقاصد گردشگری مازندران محسوب می شود.

آدرس: استان مازندران، حصه گیل خوران شهرستان جویبار، پارک ساحلی چپکرود ساحل سی سنگان نوشهر ساحل سی سنگان – عکس از رضا امامی فر

جنگل هیرکانی و ژوراسیک سی سنگان، یکی از شگفت انگیزترین مناطق جنگلی ایران است که تو جاده ی نوشهر بوسیله نور جا خوش کرده است. ساحل این منطقه نگار ای دلفریب دارد که زیبایی جنگلش را طولانی می نرم. پیست کارتینگ، موتور چهارچرخ، قایق سواری، هواپیما اسکی و شاتل دریایی از تفریحات اتشبار و آبی این ساحل است.

همچنین می توانید در ساحل سی سنگان اسب سواری را غصه تجربه کنید و پس ازآن از جنگل نوردی این وعده در ساحل این سرزمین بهشتی، آرامشی ناب را با هر قدم اسب حس کنید. کافه، رستوران، آلاچیق و… از دیگر امکانات ساحل سی سنگان است.

آدرس: استان مازندران، ۳۰ کیلومتری جاده نوشهر به نور، پارک جنگلی سی سنگان

سواحل مازندران هر کدام زیبایی منحصربه فردی دارند و هرساله جمعیت یدکی از مسافران راهی این مناطق همجوار دریا می شوند. در این مطلب، ۷ تا از پرطرفدارترین سواحل مازندران را به شما معرفی کردن کردیم. چنانچه شبح ای بهشتی از دیگر ساحل های مازندران در ذهن تان ثبت شده است، حتماً از این ساحل ها بخاطر ما بنویسید. منتظرتان هستیم. در ادامه بخوانید: املش؛ گنجی در دل گیلان هیشه سرسبز